R-landing-PSP25715

ALUMNI ATHLETES

ALUMNI ATHLETES

2020 Brendan Albrittain Baseball Radford University I
2020 Sophia Bishop Soccer Babson College III
2020 Max Bloom Soccer Christopher Newport University III
2020 Noel Brown Basketball George Washington University I
2020 Logan Copeland Football Frostburg State University II
2020 Gina D’Angelo Lacrosse Elon University I
2020 Justice Ellison Football Wake Forest University I
2020 Zach Garcia Football Delaware State University I
2020 Jaylin Hertz Football Bridgewater College III
2020 Paul Karch Soccer Belmont University I
2020 Ericka Link Volleyball Elon University I
2020 Calvin Lucido Cross Country, Track & Field Bowdoin College III
2020 Lucy Jane Magruder Lacrosse Whitman College III
2020 Charlie Miller Lacrosse Stevenson University III
2020 Oliver Mills Diving University of Virginia I
2020 Molly Paulsen Field Hockey Franklin & Marshall College III
2020 Denver Pugh Volleyball California State University, Bakersfield I
2020 Sydney Reed Volleyball University of North Carolina at Chapel Hill I
2020 Lauren Salewski Volleyball Roanoke College III
2020 Danny Stone Lacrosse Grove City College III
2020 Joey Thomas Baseball Washington University in St. Louis III
2020 Elijah Wasson Football Wingate University II
2019 Brandon Allen Lacrosse Connecticut College III
2019 David Cohen Tennis Skidmore College III
2019 Justin Duenkel Football University of Virginia I
2019 Caroline Dycio Tennis Depauw University III
2019 Ar’riyauna Fleming Softball Willkes University III
2019 Jordan Hairston Basketball Texas A&M Corpus Christi I
2019 Jordan Houston Football North Carolina State University I
2019 O’Kelly McWilliams Baseball Wofford College I
2019 Claire Miller Basketball Middlebury College III
2019 Krissy O’Malley Volleyball Liberty University I
2019 Lika Nkenchor Volleyball University of Hartford I
2019 Trey Rucker Football Wake Forest University I
2019 Jyden Simms Football Christopher Newport University III
2019 Bonae Swain-Price Football Bluefield College III
2019 Miles Thompson Football University of Pennsylvania I
2019 Alex Walsh Baseball Lafayette College I
2019 Qudus Wahab Basketball Georgetown University I
2019 Whitney Wiley Soccer University of New Hampshire I
2019 Joe Worman Football James Madison University I
2018 Sisi Baker Swimming Rice University I
2018 Sean Connolly Lacrosse Arcadia University III
2018 Kevin Cruz Lacrosse Wagner College I
2018 Xavier Formey Football Clarion University II
2018 Siron Hardy Volleyball George Mason University I
2018 Jamarian Hawkins Football Clarion University II
2018 Jasmine Hellmer Swimming Northwestern University I
2018 Kyle Jung Lacrosse Washington College III
2018 Mark Lewis Football Clarion University II
2018 Carly Middleton Volleyball Palm Beach Atlantic University II
2018 Isaiah Moore Basketball Franklin Pierce University II
2018 Nya Reed Gymnastics University of Florida I
2018 Tate Rusby-Wood Soccer Goucher College III
2018 Alex Shahmirzadi Soccer Amherst College III
2018 Justin Taylor Baseball Cornell University I
2018 Tye Williams Soccer Case Western Reserve University III
2017 David Akinyemi Basketball Bates College III
2017 Mimi Baker Swimming Rice University I
2017 Arnav Boppudi Tennis The Citadel I
2017 Tom Burr Baseball Drew University III
2017 Devan Geib Tennis Swarthmore College III
2017 Elli Hausamann Swimming York College of Pennsylvania III
2017 Gage Herdman Football College of William & Mary I
2017 Carolyn Holran Softball St. Lawrence University III
2017 Ainsley Jacobs Track & Field Lafayette College I
2017 Ethan Lloyd Soccer York College of Pennsylvania III
2017 Kate Lyon Volleyball Allegheny College III
2017 Kent Morrison Baseball Santa Clara University I
2017 Hannah Nightingale Soccer University of Mary Washington III
2017 Jordyn Park Volleyball Dickinson College III
2017 Teddy Reddington Baseball Dickinson College III
2017 Matt Stottlemyer Football College of William & Mary I
2017 Walker Venable Football Christopher Newport University III
2017 Nick Wright Basketball Penn State Erie, The Behrend College III
2016 Justin Ayanian Golf Eckerd College II
2016 Ben Cross Football Denison University III
2016 Lauren Freeman Swimming College of William & Mary I
2016 Hayden Garrett Lacrosse Middlebury College III
2016 Annie Hajost Lacrosse Christopher Newport University III
2016 Christina Harris Tennis Lynchburg College III
2016 Kiley Kettle Lacrosse Elon University I
2016 Khalil Lee Baseball Liberty University I
2016 Morgan McKnight Volleyball Emory University III
2016 Mitch Mendler Baseball Randolph-Macon College III
2016 Nathaniel Okoth Football Juniata College III
2016 Robert Riddick Baseball Virginia Polytechnic Institute and State University I
2016 Justin Saleh Football University of California, Los Angeles I
2016 Lauren Simons Volleyball Emory University III
2016 Ben Stern Basketball Kenyon College III
2016 Lindsey Wiley Soccer Colgate University I
2016 Kate Zecca Lacrosse Middlebury College III
2015 Cris Abrigo Lacrosse Randolph-Macon College III
2015 Michelle Abt Volleyball Johns Hopkins University III
2015 Alex Burns Lacrosse University of Mary Washington III
2015 Darron Coley Track & Field Clemson University I
2015 Madison Crowe Soccer Villanova University I
2015 Logan Cunningham Track & Field University of California, Santa Barbara I
2015 Chris Farrell Baseball The College of William & Mary I
2015 Allie Fellows Volleyball University of San Diego I
2015 Tyler Femi Basketball Christopher Newport University III
2015 Ally Ford Volleyball University of Tennessee at Chattanooga I
2015 Sean Garrett Soccer Sarah Lawrence College III
2015 Austin Jones Basketball Sarah Lawrence College III
2015 Davis Luethke Basketball Penn State-Harrisburg III
2015 Christian Martey Football Bryant University I
2015 Matt Robinson Football Bucknell University I
2015 Tommy Peterson Lacrosse College of Wooster III
2015 Katie Reilly Golf Elon University I
2015 Elizabeth Schwien Lacrosse United States Naval Academy I
2015 Will Snyder Golf Hampden-Sydney College III
2015 Christian Tailor Baseball Bucknell University I
2015 Cameron Vaughn Football Santa Barbara City College
2015 Sam Worman Basketball Liberty University I
2014 ritton Anderson Basketball Wake Forest University I
2014 Carlyn Baldwin Soccer University of Tennessee I
2014 Catie Chess Lacrosse Christopher Newport University III
2014 Brandon Cho Ice Hockey Rutgers University I
2014 Josh Crummer Baseball Cochise College
2014 Katherine Doyle Lacrosse Bucknell University I
2014 Tommy Doyle Baseball University of Virginia I
2014 Reid Frazier Baseball Pennsylvania State University I
2014 Cole Herdman Football Purdue University I
2014 Bryce Johnson Golf The College of William & Mary I
2014 Matt Kennedy Basketball Villanova University I
2014 Paige Lloyd Soccer High Point University I
2014 Erica Narel Volleyball North Carolina State University I
2014 Nick Peterson Lacrosse Middlebury College III
2014 Aron Petros Basketball Longwood University I
2014 Victoria Robinson Basketball Queens University of Charlotte II
2014 Matt Zecca Lacrosse Bates College III
2013 Jesse Anderson Football The College of William & Mary I
2013 Natalie Brendsel Swimming Washington and Lee University III
2013 Connor Chess Football Washington and Lee University III
2013 Hannah Donegan Lacrosse Connecticut College III
2013 Ansley Gibson Lacrosse Denison University III
2013 Ben Kase Football Davidson College I
2013 Kasey Kettle Lacrosse Virginia Military Institute I
2013 Kody Kettle Lacrosse Gordon College III
2013 Joey Lane Golf Virginia Polytechnic Institute and State University I
2013 Natalie Lyon Volleyball Mount Holyoke College III
2013 Ricardo Manosalvas Boys’ Soccer Lynchburg College III
2013 Haley McClure Volleyball Morgan State University I
2013 Blake McGinley Tennis Occidental College II
2013 Stevie Peterson Lacrosse St. Lawrence III
2013 Jerrod Reed Basketball Frostburg State University III
2013 Rachel Swarts Swimming University of Pennsylvania I
2013 Marlo Sweatman Girls’ Soccer University of Oregon I
2012 Sebastian Abrigo Soccer Christopher Newport University III
2012 David Belt Baseball The College of William & Mary I
2012 Larry Chambers Football The Catholic University of America III
2012 Sam Crummer Football Washington & Jefferson College III
2012 Hunter Windmueller Football Virginia Polytechnic Institute and State University I
2012 Aaron Frederick Swimming Oberlin College III
2012 Nicole Freeman Basketball Randolph-Macon College III
2012 Daniel Giguere Basketball Kenyon College III
2012 Harrison Gray Baseball Babson College III
2012 Rob Ikeda Swimming University of Mary Washington III
2012 Alex Long Basketball Davidson College I
2012 Matt Montagne Lacrosse Southwestern University III
2012 Shea Patrick Basketball Hamilton College III
2012 Frances Peyton Tennis Virginia Polytechnic Institute and State University I
2012 Jimmy Rosen Hockey Indiana University I
2012 Troy Thomas Basketball University of Delaware I
2012 Felix van der Vaart Baseball Georgetown University I
2011 Terran Bargeron Volleyball Christopher Newport University III
2011 Chris Cassaday Hockey James Madison University I
2011 Katy Colas Soccer Duke University I
2011 Audrey Dotson Basketball Bucknell University I
2011 Claire Doyle Lacrosse Bucknell University I
2011 Jess Fellows Lacrosse United States Naval Academy I
2011 Bryan Gross Basketball Connnecticut College III
2011 Emily Hall Softball Gettysburg College III
2011 Tori Janowski Volleyball University of Virginia I
2011 Jared Knoll Baseball Marshall University I
2011 Tyler Lewris Football University of Virginia I
2011 Kelsey McGillis Tennis University of Chicago III
2011 Myles McGinley Soccer Princeton University I
2011 Sonya Meighan Tennis Washington and Lee University III
2011 Taylor Nelson Volleyball Rutgers University I
2011 Dylan Parnell Lacrosse Rollins College III
2011 Marilyn Peizer Volleyball Fairfield University I
2010 Sam Cohen Hockey Endicott College III
2010 Mark Lainoff Baseball Rhodes College III
2010 Chris Nelson Lacrosse Denison University III
2010 Mary Okoth Swimming Oberlin College III
2010 Courtney Overholt Basketball Philadelphia University III
2010 Alec Parker Baseball Kenyon College III
2010 Max Rappaport Baseball Kenyon College III
2010 James Shuler Lacrosse University of North Carolina at Chapel Hill I
2010 KC Whitaker Basketball University of Alabama at Birmingham I
2009 Ashley Bazzarone Soccer Brigham Young University I
2009 Matt Doyle Baseball Harvard University I
2009 Christie Fellows Volleyball Christopher Newport University III
2009 Logan Frederick Basketball Skidmore College III
2009 Robby Gavora Soccer Washington College III
2009 Arlandis Harvey Football James Madison University I
2009 Doug Howard Basketball The College of William & Mary I
2009 Jenna Jacoby Swimming Colgate University I
2009 Kelly Lane Lacrosse Christopher Newport University III
2009 Juawuan Lockhart Basketball Newberry College Division II
2009 Chelsea Overholt Volleyball Adelphi University II
2009 Chris Peterson Lacrosse Middlebury College III
2009 David Purkert Basketball & Football Susquehanna University III
2009 John Rehberger Lacrosse Washington and Lee University III
2009 Eric Saleh Track & Field University of California, Los Angeles I
2009 Jovan Smith Football University of Richmond I
2009 Jessica Speigel Swimming Rollins College II
2009 Jimmy Speros Football University of Richmond I
2009 John Stertzer Soccer University of Maryland, College Park I
2009 Colin Whittington Soccer Christopher Newport University III
2009 Jess Wisackas Lacrosse Dickinson College III
2009 Jeremy Glover Basketball University of Wisconsin I
2008 Nicolas Abrigo Soccer The College of William & Mary I
2008 Leighton Cooper Baseball University of Notre Dame I
2008 Jasmine Davis Volleyball Virginia State University I
2008 Jason Gannon Soccer Soccer James Madison University I
2008 Ben Jardot Baseball Baseball Washington College III
2008 Ben Keaton Baseball Baseball Washington College III
2008 Michelle Ketcham Basketball Basketball University of Rochester III
2008 Jennifer Lavet Tennis Tennis Georgetown University I
2008 Colby Miller Elizabethtown College Cross Country III
2008 Jon Pine Tennis Virginia Polytechnic Institute and State University I
2008 Zach Pine Tennis Virginia Polytechnic Institute and State University I
2008 Shane Savage Football Cornell University I
2008 Jeff Stewart Basketball Assumption College II
2007 Rhi Faithful Basketball Santa Clara University I
2007 Emani Fenton Football Cornell University I
2007 Alex Mackaronis Lacrosse Denison University III
2007 Nate Stires Lacrosse Lehigh University I
2007 Bobby Innocent Track & Field Widener University III
2007 Lauren Jacoby Swimming University of Miami I
2007 Matt Kennerknecht Golf Stanford University I
2007 Brian Lainoff Baseball Rhodes College III
2006 Brittany Adam Soccer Catabwa College III
2006 Derek Anderson Baseball Trinity College III
2006 Katia Bratishko Basketball University of Maine I
2006 David Caplan Tennis Emory University III
2006 KC Gordon Basketball & Soccer United States Naval Academy I
2006 Bernard Innocent Track & Field Widener University III
2006 Mike Marcinek Football Franklin & Marshall College III
2006 Andrew Sailor Baseball Guilford College III
2006 Craig Stewart Basketball Widener University III
2006 Ben Sweet Lacrosse Acadia University III
2006 Michael McCarrick Basketball Hood College III
2005 Jamie Caplan Tennis Dartmouth College I
2005 David Carlson Basketball Randolph-Macon College III
2005 Drew Colliatie Lacrosse University of Mary Washington III
2005 Colin Scanlon Basketball Stonehill College III
2005 Marlon Wigenton Football Shepherd University III
2004 Mike Christensen Basketball University of New Hampshire I

NOTABLE ALUMNI

Dennis Scott ’86 - Orlando Magic

Randolph Childress ’90 - Wake Forest

George Lynch ’89 - University of North Carolina

John Stertzer ’09 - University of Maryland

Khalil Lee ’16 - Kansas City Royals

Tommy Doyle ’14 - Colorado Rockies

Marlo Sweatman ’13 - Jamaican Women’s National Team, Hungarian Szent Mihaly Football Club

Cole Herdman '14 - Tennessee Titans